Borsa Yorumları

Uzman Yorumu: Alibaba En İyi Teknoloji Hissesi Seçimimiz

January 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Uzman Yorumu: Alibaba En İyi Teknoloji Hissesi Seçimimiz

Morgan Stanley analistlerinin teknoloji sektöründe en iyi tercih olarak gösterdiği Alibaba (BABA) hisseleri son bir haftada 17% yükseldi.

● Analist Gary Yu liderliğindeki Morgan Stanley ekibi, giyim ve kozmetik gibi tüketici ürünleri alanlarındaki perakende gücü nedeniyle “Çin’deki tüketimin toparlanmasında Alibaba’nın kaldıraç etkisinin” yatırımcılar tarafından yeterli seviyede dikkate alınmadığını vurguladı.

● Pekin’in Alibaba (BABA) gibi şirketlerin operasyonlarına yönelik iki yıldır uyguladığı baskılardan geri adım atma işaretleri göstermesiyle birlikte, Alibaba (BABA)’nın Çin’deki “yasal çalışma ortamının rahatlatılmasından en çok fayda sağlayanlardan biri” olduğunu ifade eden Yu,

● “Son 1-2 yıldır Alibaba’yı odakta görüyoruz. Yani piyasa ortamı rahatladıkça diğer Çinli internet hisselerine nazaran daha sektör üstü bir performans gösterebileceğini düşünüyoruz” dedi.

● Yeniden yapılandırma, lisanslama veya Ant’ın olası halka arz sürecinin kaldığı yerden devam ettirilmesi gibi “Ant Group ile ilgili potansiyel olarak olumlu her türlü yasal düzenleme gelişmesinin” Alibaba (BABA) açısından “önemli bir pozitif katalizör olabileceğini” sözlerine ekleyen analist,

● Alibaba (BABA) için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu vererek hisse başına 150 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.

Uzman Yorumu: Alibaba En İyi Teknoloji Hissesi Seçimimiz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha