Bültenler

Uzay Tadında Yeni Coca-Cola!

February 22, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Uzay Tadında Yeni Coca-Cola!

Coca-Cola (KO), şirketin sınırlı sayıda ürettiği deneysel tatları ve bunlara eşlik eden dijital (AR/VR) ve gerçek dünya deneyimlerini tanıtmasını sağlayacak, “Coca-Cola Creations” adında yeni bir girişimini duyurdu.

  • Neler Oluyor: Coca-Cola, hem normal hem de sıfır şeker seçeneğiyle sınırlı sayıda gelecek yeni bir kola çeşidini piyasaya süreceğini duyurdu.
  • Starlight, Coca-Cola’nın farklı tatlarda çıkardığı yeni kola tiplerinin yer alacağı bir proje olan “Coca-Cola Creations”tan gelecek.

🥤 Bildiklerimiz Neler?

Tat: Coca-Cola gerçekleştirdiği bir basın açıklamasında, yeni kolanın lezzetinde “uzaydan ilham aldıklarını” söyledi.

Şirket yeni ürünün tadına dair yaptığı açıklamada birazda edebi bir dile kaçarak, “bir kamp ateşi etrafında yıldızlara bakmayı andıran notalar ve uzaya soğuk bir yolculuk hissi uyandıran bir serinleme hissi” olarak tanımlıyor.

Renk: Kırmızı orman meyvelerini andıran bir kırmızı renge sahip.

  • Bugün Öğrendik: The Guardian’da çıkan bir habere göre, astrofizikçiler galaksinin merkezinin “ahududu” tadında olabileceğini düşünüyor.

📈 Coca-Cola (KO) Hisseleri Ne Durumda?

Uzay Tadında Yeni Coca-Cola!

Coca-Cola hisselerinin birçok farklı özelliği olsa da, yatırımcılar tarafından belki de en çok dikkat edileni “Temettü” performansı ve “Defansif” özellikleridir.

Temettü: 60 yıldır dur durak bilmeden yatırımcılarına ödediği kâr payını (temettü) artıran Coca-Cola, 2022 yılında da temettüsünü artırarak hisse başına 0,44 dolar ödeme yapacağını açıkladı.

Defansif Hisse: Borsaların durumu ne olursa olsun, düzenli olarak kâr eden ve temettülerini dağıtmaya devam eden şirketlerin hisselerine “Defansif hisse” adı verilir. 

Coca-Cola’da aynı şekilde, düzenli olarak hem kârını hemde temettüsünü artıran bir şirket olmasının yanında, 2022 başından bu yana borsaların çalkantılı düşüş zamanlarında da yatırımcılara güvenli bir liman oldu.

Nasıl? Bu senenin başından beri FED endişesi ve jeopolitik krizler yüzünden 10%’a yakın değer kaybeden Amerikan borsalarındaki düşüşlere hiç aldırmayan KO, sene başından bu yana 5,5% yükseldi.

Yani; Apple, Microsoft ve Google gibi devlerin dahi 10%’dan fazla düştüğü 2022 başında, Coca-Cola hisseleri yükselmeyi başardı!

📁 Bu Haberi Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Coca-Cola Official News

Uzay Tadında Yeni Coca-Cola!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. 
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı