Microsoft

Üretici Yapay Zekâ, Microsoft’u 3 Trilyon Dolara Taşıyabilir

July 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Üretici Yapay Zekâ, Microsoft’u 3 Trilyon Dolara Taşıyabilir

Microsoft’un (MSFT), büyük ölçüde ChatGPT yaratıcısı OpenAI ile olan ortaklığı sayesinde son aylarda üretici yapay zekâ alanında çeşitli ilerlemeler kaydettiğine inanan Morgan Stanley, bu yarışın henüz ilk aşamalarında olan şirketin “çok iyi bir pozisyonunda” olduğunu düşünüyor. 

Microsoft’un “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan analist Keith Weiss, şirketin kurumsal yazılım alanında üretici yapay zekâdan faydalanmak ve 2025 mali yılına kadar 90 milyar dolarlık bir fırsat olduğuna inanılan bu pazarın kendi payına düşen kısmını yakalamak için en iyi konumlandırılmış isim olduğunu belirtiyor.

Weiss, MSFT’nin 2025 mali yılı hisse başına kâr tahminini 13,59 dolardan 13,84 dolara yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 415 dolara taşıyarak Satya Nadella liderliğindeki Microsoft’un 3 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşabileceğine işaret etti.

Üretici Yapay Zekâ, Microsoft’u 3 Trilyon Dolara Taşıyabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha