Borsa Haberleri

Uranyum Madenciliği Hisseleri, Yeni Yasa Tasarısıyla Yükseldi

Uranyum Madenciliği Hisseleri, Yeni Yasa Tasarısıyla Yükseldi
Google News Icon Takip Et

Uranyum madenciliği hisseleri, ABD Senatosu Çevre Komitesi’nin yeni gelişmiş nükleer reaktör filosunun dağıtımını hızlandıracak kapsamlı bir tasarıyı onaylamasıyla haftanın son işlem gününe hızlı başladı.

Tasarının yasalaşması, ABD Nükleer Düzenleme Komisyonu’na nükleer enerji santrallerine lisans verme süreçlerini incelemesine ve gelişmiş nükleer reaktörlerin hızla onaylanması için araştırmalar yapmasına izin verecek. 

Söz konusu gelişme, uranyum madenciliği hisselerine oldukça olumlu yansıdı. NexGen Energy (NXE), Uranium Energy (UEC), Cameco (CCJ), Ur-Energy (URG), Energy Fuels (UUUU), Denison Mines (DNN) ve NuScale Power (SMR) açılış öncesinde yükseldi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha