Borsa Haberleri

UPS ve Teamsters, Grevi Önleyecek Anlaşmaya Vardı

Temmuz 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UPS ve Teamsters, Grevi Önleyecek Anlaşmaya Vardı

United Parcel Service (UPS) ve International Brotherhood of Teamsters, beş yıllık bir iş sözleşmesi üzerinde anlaşmaya vararak, yaklaşık 330.000 çalışanın olası grevini önledi. 

İşçi sendikası, sözleşmenin toplam değerinin yaklaşık 30 milyar dolar olduğunu söyledi. Anlaşmanın halen çalışanlar tarafından onaylanması gerekiyor.

Teamsters Genel Başkanı Sean O’Brien, “Bu sözleşme emek hareketinde yeni bir standart oluşturuyor ve tüm çalışanlar için çıtayı yükseltiyor.” yorumunu yaptı. 

Gerçekten de UPS-Teamsters sözleşmesi, Kuzey Amerika’da özel bir işverenin dahil olduğu en büyük toplu iş sözleşmesi niteliği taşıyor ve olası bir grev, birçok şirketin tedarik zincirlerine zarar verebilirdi. 

Ekonominin 5%’i: ABD Ticaret Odası’na göre UPS ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının yaklaşık 5%’ini, yani her gün yaklaşık 3,8 milyar dolarlık mal taşıyor. 

Anlaşma kapsamında Teamsters, UPS’in yeni yarı zamanlı çalışanlara saatte 21 dolar ücret ödeyeceğini söyledi. Şu anda yarı zamanlı başlangıç saat ücreti 16,20 dolar ve işgücü için daha fazla rekabetin olduğu yerlerde daha yüksek de olabiliyor.

Mevcut işçiler, bu yıl saatte 2,75 dolarlık bir ücret artışı da dahil olmak üzere, sözleşme süresince saatte 7,50 dolar zam alacaklar. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti