Borsa Haberleri

UPS, ABD’nin Ana Hava Kargosu Sağlayıcısı Oldu

Nisan 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
UPS, ABD’nin Ana Hava Kargosu Sağlayıcısı Oldu

ABD’li kargo devi United Parcel Service (UPS), ABD Posta Servisi’nin (USPS) ana hava kargo sağlayıcısı olarak hizmet verecek. 

USPS ile hâlihazırda bir sözleşmesi olan ve USPS’i hava kargosu express segmenti için en büyük müşterisi olarak gören rakip FedEx (FDX), posta hizmeti sağlayıcısı ile daha kârlı bir sözleşme arayışında olduğunu söyledi.

FedEx’in USPS ile olan mevcut sözleşmesi 29 Eylül’de sona erecek.

UPS CEO’su Carol Tome, “UPS ve USPS, karşılıklı fayda sağlayan ve benzersiz, güvenilir ve verimli entegre ağımızı tamamlayan yenilikçi bir çözüm geliştirdi.” ifadelerini kullandı.

200’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve lojistik alanında küresel bir lider olarak görülen UPS için bu hamlenin, şirketin yerleşik lojistik ve taşımacılık ağını kullanarak USPS’in hava kargo teslimat hizmetlerinin verimliliğini artırması bekleniyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters, Investing

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti