Kripto Para Haberleri

Ünlü Yatırımcıdan Davos’ta Bitcoin Tahmini: 170 Bin Doları Görecek

Ocak 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Ünlü Yatırımcıdan Davos’ta Bitcoin Tahmini: 170 Bin Doları Görecek

Hedge fonu SkyBridge’den Anthony Scaramucci, yeni listelenen borsa yatırım fonlarına (ETF) olan talep ve nisan ayındaki yarılanmadan alacağı destekle, Bitcoin fiyatının önümüzdeki yıl 170 bin doları aşabileceğini söyledi.

SkyBridge’in kurucusu ve yönetici ortağı, İsviçre’nin kayak merkezi Davos’ta düzenlenen Reuters Küresel Piyasalar Forumu’nda yaptığı açıklamada, “Bitcoin yarılanma sırasında 45 bin dolar seviyesindeyse, ki şu anda kabaca bu seviyede, 2025’in ortalarından sonlarına kadar 170 bin dolara ulaşacaktir.” ifadelerini kullandı.

Scaramucci, Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) yıllık toplantısı öncesinde verdiği röportajda, “Nisan ayındaki yarılanma gününde fiyat neredeyse, bunu dört ile çarpın ve önümüzdeki 18 ay içinde Bitcoin o fiyatı görecektir.” dedi. 

Spot Bitcoin ETF’lerinin ABD borsalarında işleme sunulma onayı almasıyla Bitcoin’in fiyatı geçen hafta 49 bin doların üzerine çıktı ancak o zamandan beri 42 bin dolara geriledi.

Scaramucci bu düşüşü Grayscale Bitcoin Trust’tan yeni fonlara yönelen yatırımcılara bağladı ve yeni listelenen fonların fiyatlar üzerindeki etkisini görmenin muhtemelen sekiz ile 10 işlem günü daha alacağını belirtti. 

Spot Bitcoin ETF’leri için dönüm noktası niteliğindeki ABD düzenleyici onayı, 2022’de bir başvurusu reddedilen SkyBridge de dahil olmak üzere çok sayıda şirketin yıllarca süren kampanya ve başvurularının ardından geldi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti