Borsa Haberleri

Ünlü Yatırım Kurumunun 2023 Teknoloji Hissesi Seçimleri

December 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ünlü Yatırım Kurumunun 2023 Teknoloji Hissesi Seçimleri

Teknoloji sektörü 2022’de zorlu bir süreçten geçti. 2023’ün sektöre daha iyi gelebileceğini düşünen yatırım kurumu Baird, yeni yıl için en iyi hisse seçimlerini yaptı: Activision Blizzard (ATVI), Meta Platforms (META), Google (GOOGL).

● Activision (ATVI) ile ilgili görüşlerini paylaşan analist Colin Sebastian, ATVI ve bunun yanı sıra PayPal (PYPL)’ı “yakın vadedeki en iyi seçim” olarak belirlediklerini söyledi. Ayrıca, Microsoft (MSFT)’un Call of Duty yapımcısı için önerdiği 69 milyar dolarlık satın alma teklifinin muhtemelen kabul edileceğini belirtti. Bu alım, bundan sonraki süreçte daha fazla anlaşmanın gelebileceğini gösteren bir hamle.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Sebastian bunun yanı sıra; Reels’te kullanıcı etkileşimleri sağlamaya devam eden, otomasyon kabiliyetlerini güçlendiren, alışveriş ve tıklamalı mesaj reklamları segmentinde büyümesini sürdüren Meta (META)’nın zorlu geçen bir 2022’nin ardından gelen 2023’te hünerlerinin bir kısmını geri kazanma olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

● Google (GOOGL)’ın “eşsiz ölçeği, üst düzey mühendisliği ve çeşitlendirilmiş gelirleri” göz önüne alındığında muhtemelen arama platformları listesinin en tepesindeki isim olmaya devam edeceğini kaydeden Sebastian, bununla birlikte özellikle ChatGPT sohbet botunun rekabeti kızıştırdığını ve teknoloji devinin önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek geliştirici konferansı öncesinde “kırmızı alarma” geçtiğini ifade etti.

Ünlü Yatırım Kurumunun 2023 Teknoloji Hissesi Seçimleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha