Borsa Haberleri

Unity Software Hisseleri Neden Düştü?

November 10, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Unity Software Hisseleri Neden Düştü?

Unity Software hisseleri, şirketin Wall Street beklentilerine paralel sonuçlar elde etmesi fakat gelir beklentilerinin az miktarda altında kalması nedeniyle çarşamba günü kapanış sonrası seansta düşüş kaydetti.

● Normal seansı 9,5% düşüşle 21,50 dolar olarak kapatan Unity hisseleri (U, -9,51%), kapanış sonrası işlemlerde 14% değer kaybetti.

● Hisseler, S&P 500 endeksindeki (SPX, -2,08%) 21%’lik erimeye ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite Index’teki (COMP, -2,48%) 34%’lük düşüşe kıyasla yılbaşından bugüne kadar 85% değer kaybı yaşadı.

Epic Games’in Unreal Engine oyun motoruna rakip olarak bir video oyunu motor yazılımı geliştiren ve geliştiricilerin oyunlarını paraya dönüştürmesine yardımcı olan Unity 253,7 milyon dolarlık bir üçüncü çeyrek zararı açıkladı. Bir başka ifadeyle hisse başına 84 sent zarar gösterdi. Bir önceki yıl bu rakamlar 155,1 milyon dolar veya hisse başına 41 sent şeklinde gerçekleşmişti.

● Bir önceki yıl aynı dönemde 286,3 milyon dolar olan gelir bu yıl 322,9 milyon dolara yükseldi.

● Kendi öngörülerini tutturan Unity Baş Finans Direktörü Luis Visoso konuya ilişkin olarak, “Mevcut makroekonomik ortama bakıldığında dördüncü çeyrekte ihtiyatlı bir yaklaşım sergiliyoruz. Bu yıl maliyetlerimizi titizlikle yönettik ve önümüzdeki büyük fırsattan faydalanmaya devam ederek gelecek yıl daha fazla verim alacağız.” ifadelerini kullandı.

Unity Software Hisseleri Neden Düştü?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Marketwatch