Borsa Haberleri

UnitedHealth Hissesi Eşsiz Bir Fırsat Sunuyor – Morgan Stanley

April 12, 2023 • 1 dakika okuma süresi
UnitedHealth Hissesi Eşsiz Bir Fırsat Sunuyor – Morgan Stanley

UnitedHealth’in (UNH) ticari çeşitliliği ve Medicare (ABD sağlık sigortası) konumlanması, Morgan Stanley’e göre şirketin önünü açıyor. 

Morgan Stanley analisti Erin Wright, favori sağlık hissesi Cigna’nın (CI) yerine UnitedHealth’i aldı. Wright, UnitedHealth hissesine “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu vermiş ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 587 dolar olarak belirlemiş. 

Wright, “Cigna’ya hâlâ olumlu baksak da UnitedHealth’in şu anki görünümünü, UNH hissesi satın almak için eşsiz bir fırsat olarak görüyoruz” diyor. 

Medicare kapsamında UnitedHealth’in de sahip olduğu rekabetçi konumlanmanın, 2024’te oldukça önemli olduğunu belirten Wright; UnitedHealth, Humana (HUM) ve Alignment (ALCH) gibi kaliteli sağlık sigortası planları olan şirketlerin bu dönemde güçlü bir büyüme görebileceğini ekliyor. 

UnitedHealth Hissesi Eşsiz Bir Fırsat Sunuyor - Morgan Stanley

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC