Borsa Haberleri

UnitedHealth, 2023 Kazançlarında Güçlü Bir Artış Bekliyor

October 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
UnitedHealth, 2023 Kazançlarında Güçlü Bir Artış Bekliyor

●     Sağlık sigortası şirketi UnitedHealth Group (UNH), COVID maliyetlerinin azalması üzerine cuma günü yıllık kâr tahminini üçüncü kez artırmasının ardından Wall Street’in 2023 kârına yönelik yüksek beklentilerini karşılamayı bekliyor.

●     Üçüncü çeyrek kazançlarını bildiren ilk sağlık sigortası şirketi olan sektör lideri kuruluş, 2022 tahminlerini artırarak ve çeyrek dönem kârını yükselterek olumlu bir duruş sergiledi ve hisselerine 3% oranında değer kazandırarak Humana (HUM) ve Cigna (CI) gibi rakiplerini geride bıraktı.

● UnitedHealth, COVID-19’un doğrudan bir etkisi olarak sağlık sigortası şirketlerinin tıbbi masraflarında görülen dalgalanmaların gelecek yıl hafiflemesini beklediklerini ve enflasyon ve iş gücü kıtlığı nedeniyle acil olmayan prosedürlerdeki toparlanmanın yavaşlayabileceğini açıkladı.

● CEO Andrew Witty konuya ilişkin olarak, “COVID’in gündemde daha az yer kaplayacağına inanıyorum. Şu anda sistemi COVID’in neden olduğu etkilerle birlikte yaşam maliyetlerine ilişkin unsurların etkilediğini düşünüyorum.” dedi.

● Şirket, işveren destekli sigorta planları sunan ticari iş kolunda herhangi bir gerileme görülmediğini ve bu yıl hem işletme yönünden hem de devlet destekli sağlık planları açısından bir güçlenme beklediklerini bildirdi.

UnitedHealth, 2023 Kazançlarında Güçlü Bir Artış Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı