Borsa Haberleri

UnitedHealth, 2. Çeyrekte de Kârını Artırdı

Temmuz 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UnitedHealth, 2. Çeyrekte de Kârını Artırdı

UnitedHealth Group (UNH), artan maliyetlere rağmen sağlık sigortası planları ve Optum tıbbi hizmet sağlayıcı faaliyetlerinin “çift haneli” yüzdelerle büyümesi sayesinde ikinci çeyrek bilançosunda kârını artırdı. 

Şirketin kârı bu dönemde 5,5 milyar dolar olurken, net kazancı de geçen yılın aynı çeyreğindeki 5,07 milyar dolardan 5,47 milyar dolara yükseldi.

UnitedHealth’in gelirleri de, “hem Optum hem de UnitedHealthcare’deki çift haneli büyüme” sayesinde bir yıl önceki 80,3 milyar dolara kıyasla, ikinci çeyrekte 16% artışla 93 milyar dolara yükseldi. UnitedHealth’in geliri böylece Wall Street analistlerinin beklentilerini yaklaşık 2 milyar dolar aştı.

Şirketin güçlü bilançosu, sağlık sigortası sektöründe artan tıbbi maliyetlerin büyümeyi engelleyeceği yönündeki yatırımcı endişelerini de hafifletmiş oldu. 

Hatta UnitedHealth, tüm yıl için net kazanç beklentilerini bir kez daha yükseltti ve hisse başına kârının “23,45-23,75 dolar aralığında” ve “düzeltilmiş hisse başına kârının da “24,70-25 dolar aralığında” yükselmesini beklediğini söyledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Forbes