Boeing

United ve Alaska, Bazı Boeing Uçaklarında Gevşek Parçalar Buldu

January 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
United ve Alaska, Bazı Boeing Uçaklarında Gevşek Parçalar Buldu

United Airlines (UAL) ve Alaska Airlines (ALK), geçtiğimiz hafta cuma günü yaşanan bir acil durum üzerine denetledikleri bazı Boeing (BA) 737 Max 9 uçaklarında gevşek parçalar bulduklarını açıkladı. 

Söz konusu keşif, Boeing’deki kalite kontrol sorunlarının acil iniş yapmak zorunda kalan Alaska Airlines uçağıyla sınırlı olmadığını gösteriyor.

Havayolları bulgularını, Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu olayla ilgili daha fazla ayrıntı vermeden önce açıkladı. Kullanılmayan bir acil çıkışı kapatan bir kapı tapası, kapıyı yerinde tutması gereken dayanaklardan koptuktan sonra 16.000 feet yükseklikte uçaktan dışarı fırlamıştı.

Müfettişler dört cıvatanın da kayıp olduğunu söyledi. Cıvataların kabin inşa edilirken takılıp takılmadığı araştırılıyor.

United ve Alaska, Bazı Boeing Uçaklarında Gevşek Parçalar Buldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha