Borsa Haberleri

United Airlines Hisseleri Neden Düştü?

December 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
United Airlines Hisseleri Neden Düştü?

Boeing (BA) ile yaklaşık 200 uçağa varan bir satın alım anlaşması yaptığını duyuran United Airlines (UAL) hisseleri salı günü yaklaşık 7% düşüş kaydetti.

● Boeing ile yapılan anlaşmaya göre, 2024-2032 yılları arasında 100 yeni 787 Dreamliner satın alınması ve bu sayının 200’e kadar çıkabileceği öngörülüyor. Anlaşma, Boeing tarafından tarihteki “tek seferde” en büyük Dreamliner siparişi olarak gösterildi. United ayrıca mevcut 44 uçaklık opsiyonunu kullanmasının yanı sıra 56 yeni sipariş vererek toplamda 100 adet 737 MAX jeti satın alıyor.

● United CEO’su Scott Kirby şu ifadeleri kullandı: “Pandemiden dünyanın önde gelen küresel havayolu şirketi ve ABD’nin bayrak taşıyıcısı olarak çıkmış bir United var. “Bu sipariş, sektördeki öncü konumumuzu daha da güçlendirdi ve daha fazla insanı dünya çapında daha fazla yere bağlama ve gökyüzündeki en iyi deneyimi sunma planımızı hızlandırarak müşterilerimiz, çalışanlarımız ve paydaşlarımız için yeni fırsatlar oluşturdu.”

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Bununla birlikte, 2023 ve 2024 yıllarına ilişkin sermaye harcamalarının toplamda 20 milyar dolara ulaşacağını öngören devasa para çıkışı, salı günü piyasanın bir nebze olsun temkinli davranmasına yol açtı.

● Uçak ücretleri kasım ayında düşmeye devam ederek salı günü havayolu sektöründeki çoğu hissenin değer kaybetmesine ve Spirit Airlines ile JetBlue’nun bazı temkinli yorumlarının etkili olmasına yol açmıştı.

United Airlines Hisseleri Neden Düştü?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha