Borsa Haberleri

Unilever Dondurma Birimini Ayırıyor, 7.500 Kişiyi İşten Çıkaracak

Unilever Dondurma Birimini Ayırıyor, 7.500 Kişiyi İşten Çıkaracak
Google News Icon Takip Et

Tüketim malları devi Unilever (UL), şirketin Ben & Jerry’s ve Magnum’u içeren dondurma birimini 7.500 kişiyi etkileyecek bir yeniden yapılanmanın parçası olarak ayırma planlarını açıkladı. Şirket hissesi, piyasa öncesi işlemlerde 4% yükseldi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Önerilen değişikliklerin dünya çapında ağırlıklı olarak ofis bazlı yaklaşık 7.500 pozisyonu etkilemesi ve toplam yeniden yapılandırma maliyetlerinin önümüzdeki üç yıl için grup cirosunun yaklaşık 1,2%’si olması bekleniyor.” denildi.

Şirket, yeniden yapılanmanın hemen başlayacağını ve 2025 yılı sonuna kadar tamamlanmasının beklendiğini söyledi. Toplam maliyet tasarrufunun yaklaşık 800 milyon avro (868,3 milyon dolar) olacağı tahmin ediliyor.

Unilever, yeniden yapılanmanın güzellik, kişisel bakım, ev bakımı ve beslenme alanlarında dört farklı iş bölümü ile “daha basit, daha odaklanmış bir şirket” haline gelmesine olanak sağlayacağını söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC