Borsa Haberleri

Unilever Dondurma Birimini Ayırıyor, 7.500 Kişiyi İşten Çıkaracak

Mart 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Unilever Dondurma Birimini Ayırıyor, 7.500 Kişiyi İşten Çıkaracak

Tüketim malları devi Unilever (UL), şirketin Ben & Jerry’s ve Magnum’u içeren dondurma birimini 7.500 kişiyi etkileyecek bir yeniden yapılanmanın parçası olarak ayırma planlarını açıkladı. Şirket hissesi, piyasa öncesi işlemlerde 4% yükseldi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Önerilen değişikliklerin dünya çapında ağırlıklı olarak ofis bazlı yaklaşık 7.500 pozisyonu etkilemesi ve toplam yeniden yapılandırma maliyetlerinin önümüzdeki üç yıl için grup cirosunun yaklaşık 1,2%’si olması bekleniyor.” denildi.

Şirket, yeniden yapılanmanın hemen başlayacağını ve 2025 yılı sonuna kadar tamamlanmasının beklendiğini söyledi. Toplam maliyet tasarrufunun yaklaşık 800 milyon avro (868,3 milyon dolar) olacağı tahmin ediliyor.

Unilever, yeniden yapılanmanın güzellik, kişisel bakım, ev bakımı ve beslenme alanlarında dört farklı iş bölümü ile “daha basit, daha odaklanmış bir şirket” haline gelmesine olanak sağlayacağını söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti