Borsa Haberleri

Ulta Beauty Hisseleri Tırmanışta!

December 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ulta Beauty Hisseleri Tırmanışta!

Kazanç beklentilerini aşarak satış tahminlerini yükselten Ulta Beauty (ULTA) hisseleri perşembe günü kapanış saatleri sonrasında yükselişe geçti.

● Üçüncü çeyrek için hisse başına 5,34 dolar kazanç açıklayan Illinois merkezli güzellik ürünleri perakendecisinin gelir rakamı 2,3 milyar dolar. Analistlerin beklentileri ise 4,13 dolar hisse başına kazanç ve 2,21 milyar dolar gelir seviyesindeydi. Benzer satışlar önceki yılın aynı çeyreğine göre 14,6% artarken, artan maliyetlere rağmen marjlarda 60 baz puan artık kaydedildi.

● CEO Dave Kimbell, “Zorlu bir makro ortamda mücadele eden Ulta Beauty ekibi, tüm önemli kategorilerde ve kanallarda ulaştığı kâr-zarar durumu ve toplam gelirin yanı sıra güçlü büyüme oranlarının etkisiyle bir çeyreği daha yüksek performansla kapattı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, içerikte bahsi geçen tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

“Üçüncü çeyrek sonuçlarımız, güzellik kategorisinin sürdürülebilir esnekliğini ve konuklarımızla kurduğumuz güçlü duygusal bağı ve sadakati yansıtıyor.”

● Yönetimden yapılan açıklamada, satış öngörüsünün 9,95 – 10 milyar dolar seviyesine çıkarıldığı belirtildi. Daha önceki tahminler 9,65 – 9,75 milyar dolar bandına işaret ediyordu.

Ulta Beauty Hisseleri Tırmanışta!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha