Ekonomi ve Finans Haberleri

Ukrayna Ordusu, Rus Kuvvetlerini Etkisiz Hale Getiriyor

October 4, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ukrayna Ordusu, Rus Kuvvetlerini Etkisiz Hale Getiriyor
  • Ukrayna ordusu, ülkenin güneyindeki Rus savunma kuvvetlerini etkisiz hale getirerek doğuya doğru harekata başladı.

  • Ukrayna güçleri Rusya tarafından kuşatılan alanlardaki birçok bölgeyi geri alarak Rus birliklerinin ikmal yollarını tehdit eder hale geldi.

  • Ukraynalı yetkililerin ve Rusya’nın bölgeye atadığı liderin pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, savaş başladığından beri güneyde en büyük ilerlemeyi kaydeden Ukrayna ordusu, stratejik Dnipro Nehri boyunca ilerlemeye devam ederken bazı köylerin hakimiyetini geri aldı.

  • Ordunun güneydeki harekat komutası gece saatlerinde yaptığı açıklamada savaşın nerede gerçekleştiği konusunda ayrıntı vermezken Ukrayna ordusunun güneyde 31 Rus tankı ve bir adet çok namlulu roketatar imha ettiğini açıkladı.

  • Reuters, hafta sonu geri alınan Lyman şehrindeki demiryolu merkezine takviye destek sağlamak üzere birçok Ukrayna askeri aracının pazartesi günü harekete geçtiğini ve Donbas bölgesine baskı kurmak için buraya bir birlik konuşlandığını bildirdi. Bu gelişmeler, Ukrayna’nın doğu cephesinde güçlendiğinin bir işareti olabilir.

  • Zelenskiy paylaştığı videoda, “Çeşitli bölgelerde yeni yerleşim merkezleri kurtarıldı. Farklı cephelerde sıcak çatışmalar devam ediyor.” dedi.

Ukrayna Ordusu, Rus Kuvvetlerini Etkisiz Hale Getiriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı