Borsa Haberleri

Uçan Taksilerin 2030’da Yaygınlaşması Geçmesi Bekleniyor

Mart 29, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Uçan Taksilerin 2030’da Yaygınlaşması Geçmesi Bekleniyor

Honeywell International (HON)’ın tahminlerine göre, uçan taksiler 2030’da yaygınlaşacak ve o zamana kadar kullanımı sınırlı seviyede kalacak.

● Jefferies’in ev sahipliği yaptığı bir konferansa katılan Honeywell Aerospace başkanı ve CEO’su Mike Madsen, dikey kalkış ve iniş yapabilen ve eVTOL olarak adlandırılan elektrikli araçların ilk kullanıcılarının ordu ve kargo şirketleri olacağını söyledi.

● Şirketin eVTOL satışlarının 2030’a kadar yaklaşık 2 milyar dolara ulaşacağı yönünde tahminlerde bulunan Madsen, “Bazı sınırlı kullanım alanlarına yönelik olarak, muhtemelen katı kurallara uyulmak şartıyla kullanılmasına izin verilecek ilk araçların piyasaya sürülmesi ve havalanması mümkün. Bu süreç başlangıçta oldukça yavaş ilerleyecek.” ifadelerini kullandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha