Borsa Haberleri

UBS’nin Hedef Fiyatına Göre Bu Hisse 45% Ralli Yapabilir

UBS’nin Hedef Fiyatına Göre Bu Hisse 45% Ralli Yapabilir
Google News Icon Takip Et

UBS’e göre, güçlü ürün paketi ve artan marka bilinirliği Squarespace (SQSP) hisselerini oldukça destekleyebilir.

Yatırım bankası, Squarespace’i hisse başına 40 dolar 12 aylık ortalama hedef fiyatı ve “AL” notuyla izlemeye başladı. Bu tahmin, hissenin dünkü 27,50 dolarlık kapanışına göre 45%’ten fazla artış anlamına geliyor.

Analist Chris Kuntarich, Squarespace’in içerik üreten yapay zekâ ürünleri paketinin, kısa vadeli abonelerden para kazanma ve uzun vadeli abone büyümesinin arkasındaki itici güç olduğunu düşünüyor. 

Kuntarich “Squarespace’in, uluslararası pazarlara daha derinlemesine yayıldıkça ve daha yüksek fiyatlı abonelikler sattıkça, 2025 mali yılı boyunca kalıcı gelir büyümesi için kendini konumlandırma kapsamında doğru adımlar attığını düşünüyoruz.” diyor.

Analist ayrıca, şirketin sabit maliyetleri düştükçe, özellikle de yurtdışında artan marka bilinirliği şirketin pazarlama çabalarını azaltmasına izin verdikçe, marjların genişleyeceğini öngörüyor. Ayrıca Kuntarich, Squarespace’in haziran ayında Google Domains’i satın almasının gelir artışına 6 puan daha katkı sağlayabileceğini düşünüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC