Borsa Haberleri

UBS’in Hedef Fiyatıyla Bu Yapay Zekâ Hissesi 20% Yükselebilir

Ağustos 29, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UBS’in Hedef Fiyatıyla Bu Yapay Zekâ Hissesi 20% Yükselebilir

UBS, yatırımcıların yapay zekânın kazananlarından biri olarak tanımladığı Oracle’ı (ORCL) gözden kaçırmmaları gerektiğini düşünüyor.

Analist Karl Keirstead, veritabanı yönetim şirketinin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 20 dolar artırarak 140 dolara yükseltti. UBS’in yeni tahmini, Oracle hissesinde pazartesi günkü kapanışa göre 19,8%’lik bir artışa işaret ediyor. 

Keirstad, bir notunda, “Oracle’ın GPU kapasitesinin yanı sıra, Oracle Bulut Altyapısı (OCI) mimarisi açısından yeni müşterileri çekmeye ve OCI kullanımını artırmaya yetecek kadar az takdir edilen bir avantaj elde ettiğinden giderek daha fazla emin oluyoruz. GPU arzındaki kısıtlamaların Oracle hisselerinde büyük bir performans sağlamak için yeterli olabileceğine inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Oracle hisseleri, yatırımcıların şirketin yapay zekâdan ciddi bir fayda sağladığı yönündeki görüşleriyle bu yıl yaklaşık 43% değer kazandı. 

Hisse, bugün de piyasa öncesi işlemlerde 3%’ün üzerinde yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti