Borsa Haberleri

UBS’in Hedef Fiyatına Göre Bu Uçak Üreticisi 40% Yükselebilir

October 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UBS’in Hedef Fiyatına Göre Bu Uçak Üreticisi 40% Yükselebilir

UBS’e göre, artan uçuş talebi Boeing (BA) hisselerine büyük bir destek sağlayabilir.

Yatırım bankası, uçak üreticisini hisse başına 275 dolar hedef fiyat ve “AL” notuyla izlemeye başladı. UBS’in tahmini, Boeing’in salı günkü 193,53 dolar kapanışına göre önümüzdeki 12 ay içinde 42%’lik bir artış ima ediyor. 

Boeing hisseleri 2023’te şimdiye kadar yalnızca 1,6% değer kazandı ancak bir dizi üretim hatası, hissede son iki ayda yaklaşık 20%’lik bir satışa neden oldu. 

Analist Gavin Parsons, hissenin mevcut değerlemesinde kısa vadeli engellerin hesaba katıldığını düşünüyor. Parsons, “Uçaklar için temel talep zemini güçlü ve son iki ayda hissedeki 20%’lik geri çekilme, aslında önemli miktarda yakın vadeli tedarik zinciri riskini fiyatlıyor.” diyor. 

Boeing’in küresel uçuş talebinin ileriye dönük olarak her yıl 5% artmasından da fayda sağlayabileceğine inanan analist, talep arzı geride bıraktıkça, 2030 yılına kadar yıllık 2.500 yeni uçak teslimatı yapılacağını tahmin ediyor:

Yeni uçak teslimatlarında büyüme için uzun bir pist görüyoruz ve daha yüksek üretim oranları/marjları/nakit akışı ve tedarik zinciri darboğazlarının hafiflemesinin, daha yüksek tahminlere yol açtığını görüyoruz.

Parsons ayrıca, Boeing’in fiyatlandırma ve ürün yelpazesinin, 2025 yılında 11 milyar dolar olarak öngördüğü serbest nakit akışı rakamlarını konsensüsün üzerinde desteklediğini belirtti.

UBS’in Hedef Fiyatına Göre Bu Uçak Üreticisi 40% Yükselebilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC