Borsa Haberleri

UBS’in Hedef Fiyatına Göre Bu Güneş Paneli Hissesi 50% Artabilir

October 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
UBS’in Hedef Fiyatına Göre Bu Güneş Paneli Hissesi 50% Artabilir

UBS, yatırımcıların Sunnova Energy’i (NOVA) değerlendirme zamanının geldiğini düşünüyor.

Analist William Grippin, konut tipi güneş enerjisi hissesini “AL” notu ve 16 dolar hedef fiyatla izlemeye başladı. Analistin hedef fiyatı, NOVA’nın cuma günkü kapanışına göre önümüzdeki 12 ayda 52,8% yükselebileceğini ima ediyor. 

Grippin “NOVA’nın, Enflasyon Azaltma Yasası kapsamında nispeten daha elverişli vergi uygulamasına sahip konut tipi güneş enerjisi sistemlerine yönelik artan talep nedeniyle, pazar payı kazanmak için iyi bir konumda olduğunu düşünüyoruz.” yorumunu yaptı.

Geçtiğimiz yıl 50%’den fazla değer kaybeden Sunnova hisseleri zor günler geçirdi. Ancak Grippin, piyasadaki büyüme endişeleri ve yükselen faiz oranları nedeniyle yaşanan bu kayıpların yatırımcılar için bir alım fırsatı sunduğuna inanıyor. 

UBS’in Hedef Fiyatına Göre Bu Güneş Paneli Hissesi 50% Artabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC