Borsa Haberleri

UBS’in Hedef Fiyatına Göre Bu Elektrikli Şarj Hissesi 85% Ralli Yapabilir

September 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UBS’in Hedef Fiyatına Göre Bu Elektrikli Şarj Hissesi 85% Ralli Yapabilir

UBS’e göre elektrikli araç şarj istasyonları sağlayıcısı ChargePoint (CHPT) büyük bir toparlanmanın eşiğinde.

Analist Robert Jamieson, hisseyi “AL” notuyla izlemeye başladı ve 9 dolar seviyesinde bir hedef fiyat belirledi. Bu da CHPT’nin salı günkü kapanışına göre önümüzdeki 12 ay içinde 85,6% yükselebileceği anlamına geliyor. 

UBS, ChargePoint’e yönelik kötüleşen duyarlılığın yatırımcılar için “cazip bir risk/ödül” profili oluşturduğuna inanıyor. Ocak ayından bu yana 49%’un üzerinde değer kaybeden şirket, mali ikinci çeyrek bilançosunda beklentilerin altında bir gelir açıkladı ve küresel işgücünün yaklaşık 10%’unu keseceğini belirtti.

ChargePoint şu anda, seviye 1 rakiplerine göre daha kısa sürede daha fazla şarj sağlayan seviye 2 şarj bağlantı noktalarının en büyük pazar payına sahip. UBS, şirketin 33 bin şarj istasyonuna sahip olduğunu belirterek ChargePoint’in Home Flex portu gibi L2 şarj portlarının, şu anda yaklaşık 80% olan kurulu tabanın 2030’da 90%’ından fazlasını oluşturacağını düşünüyor.

Jamieson “Bize göre L2 şarj cihazları ABD’de kritik bir rol oynayacak ve elektrikli araçların benimsenmesini sağlayacak. Bu şarj türü, araçların bekleme sürelerinden yararlanıyor ve bu nedenle elektrikli araçların birkaç saat park edileceği ortamlarda kullanılıyor.” diyor. 

UBS’in Hedef Fiyatına Göre Bu Elektrikli Şarj Hissesi 85% Ralli Yapabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC