Borsa Yorumları

UBS’in 2023 İçin 10 Favori Hissesi!

Aralık 15, 2022 • 4 dakika okuma süresi
UBS’in 2023 İçin 10 Favori Hissesi!

Bu yıl, kazançlar anlamında verimsiz bir yıl oldu. Yatırımcılar şimdi 2023’te hangi hisselere yatırım yapacaklarına karar vermeye çalışıyor. 

Şirketleri takip eden analistlerin de aynı soru üzerinde kafa patlatmaları nedeniyle UBS, 2023 için favori olarak gördüğü hisseleri bir araya getirdiği bir liste hazırladı. 

Stratejist Keith Parker 13 aralık tarihli bir bilgilendirme yazısında, “önümüzdeki yıl için en ikna edici biçimde “AL” notu verilerek tavsiye edilmiş” şirketlerin listede yer aldığını belirtti. 

Stratejist, “Analistlerimizin konsensüse kıyasla farklı görüşlere sahip olduklarına inandığımız ve hakkında ilginç veya özel veri kaynaklarına (UBS Evidence Lab veya başka kaynaklar) sahip olduğumuz hisselere odaklandık. Ayrıca fiyat hedeflerinde ve risk/ödül eğrilerinde yükselme potansiyellerini değerlendirirken aynı zamanda hisselerin stratejik açıdan ana temalara ve etken önceliklere uyumluluğunu da göz önünde bulundurduk” ifadelerini kullandı.

UBS’in favoriler listesi, sağlık sektöründen sanayi sektörüne uzanan geniş bir yelpazeyi ve analistlerin yükseliş öngördüğü çok sayıda hisse senedini içeriyor. 

En büyük yükselişi kaydetmesi beklenen hisse, bir biyoteknoloji şirketi olan Kymera Therapeutics (KYMR). UBS bu hissenin 240% değer kazanabileceğine işaret eden bir fiyat hedefi belirledi. 

 • Bireysel Emeklilik Sistemi

  BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Nedir? Temettü Emekliliği ile Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Makaleyi sesli dinle Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), bireylerin gönüllü katılıma dayalı olup sosyal güvenlik sisteminin sağladığı emeklilik gelirine ek bir gelir oluşturan özel emeklilik sistemi olarak tanımlanıyor. Peki, temettü emekliliği ve BES arasında nasıl bir fark olabilir dersin? Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir? Son yıllarda uygulanan BES devlet katkısı sayesinde bireysel emeklilik sisteminin avantajlarının artması,

  “Hemen Keşfet”

Analist Eliana Merle, “Toplam protein parçalanması konusundaki başarısı sebebiyle KYMR platformunda çok önemli bir değerleme öngörüyoruz ve şirketi bu yenilikçi alanın lideri olarak görüyoruz. Bunun da ötesinde KYMR’nin klinik düzeyde devam etmekte olan dört adet programından gelebilecek her türlü başarının, hisseyi yukarıya taşıma potansiyeline sahip olduğunun da farkındayız” dedi. 

Analist, UBS’nin ayrıca bu dört adet programın her birinden hem kısa vadede hem de 2023 boyunca güncel bilgiler gelmesini beklediğini sözlerine ekledi. 

Otomasyona geçiş ve dijitalleşme eğilimleri devam ederken, Zebra Technologies (ZBRA) 77% yükselme potansiyeli ile UBS’nin favori isimler listesinde yer alan bir diğer şirket oldu.

Yazısında, “Bu hisse bize göre kısa vadede aşırı şekilde değer kaybetti ve Covid kapanmalarından fayda sağlayanlardan biri olduğuna dair yanlış bir kanı oluştu” ifadelerini kullanan Damian Karas, şirketin geliştirdiği çözümlerin tedarik zincirinde ve iş gücünde yaşanan sorunları hafifleteceğine inandığını belirtti. “Önümüzdeki birkaç çeyrek boyunca önemli bir marj artışı gerçekleşmesini ve şirketin beklentileri aşan 2023 tahminlerinin hisseyi yükseltmesini bekliyoruz.” 

Listede yer alan diğer teknoloji şirketleri Advanced Micro Devices (AMD), Gitlab (GTLB) ve Dell Technologies (DELL). 

UBS’in gelecek yıl için belirlediği favoriler arasında yer alan tek enerji şirketi ise Cheniere (LNG). Kurum, Cheniere’in talebi karşılamakta zorlanan sıvı doğal gaz sektörüne girmiş olması nedeniyle net bir şekilde 55% yükselebileceğini öngörüyor. 

Brian Reynolds, “Cheniere 2022 FVAÖK tahminlerini defalarca yükseltti ve spot piyasaya cazip marjlarla ilave ürün sürebilecek şekilde kapasitesini optimize etmeye devam ediyor.Cari kaldıraç ölçütlerini ve 14,7% olan vadeli serbest nakit akışı yıllık dağıtım oranını (2023 tahmini) göz önünde bulundurduğumuzda, güçlü bir büyüme siciliyle, kendi kendini finanse ederek kaldıraçsızlaşma sürecinden sermayenin geri dönmesi sürecine geçen Cheniere’ye olumlu bakmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Liste ayrıca sanayi sektöründen Array Technologies (ARRY) ve Dycom Industries (DY)’i de içeriyor. Emlak firması Zillow Group (Z) (ZG) ve Endeavor Group Holdings (EDR) en büyük yükseliş oranlarıyla hisselerini güçlendiren şirketler oldu.

 • BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Nedir? Temettü Emekliliği ile Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Makaleyi sesli dinle Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), bireylerin gönüllü katılıma dayalı olup sosyal güvenlik sisteminin sağladığı emeklilik gelirine ek bir gelir oluşturan özel emeklilik sistemi olarak tanımlanıyor. Peki, temettü emekliliği ve BES arasında nasıl bir fark olabilir dersin? Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir? Son yıllarda uygulanan BES devlet katkısı sayesinde bireysel emeklilik sisteminin avantajlarının artması,

  “Hemen Keşfet”

 • Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri

  Makaleyi sesli dinle Son 25 yılda hızla gelişen ve günlük hayatta her alanda faydalandığımız teknolojiden en çok fayda sağlayanlar, elbette üretici şirketler oluyor. Milyonlarca insanın kullandığı ürün ve hizmetleri geliştiren teknoloji şirketleri hem piyasa değerleri hem de kazançları inanılmaz rakamlara ulaşıyor! Geliştirdikleri her yeni ürün ve hizmet sayesinde kazançlarını daha fazla artıran teknoloji şirketleri, geleneksel

  “Hemen Keşfet”

 • Dünyanın En Değerli Şirketleri 2023

  Makaleyi sesli dinle Son yıllarda dünyanın en değerli şirketleri olarak konumlanan dev markalar, global ekonomideki yerlerini 2023’te de tüm gücüyle korumaya devam ediyor!  Dünyanın en büyük şirketlerinin büyüme oranları ve piyasa değerleri her yıl merakla bekleniyor. Dünyanın en değerli şirketleri ile ilgili her yıl farklı araştırma kuruluşları tarafından pek çok araştırma yapılsa da ortak nokta,

  “Hemen Keşfet”

 • Odaş Enerji (ODAS) Hisse Yorum! ODAS Hedef Fiyat 2023

  Makaleyi sesli dinle Son bir yılda Odaş Enerji hisseleri 497% yükseliş kaydetti. Peki, ODAS hisselerinin geleceği ve yorumları nasıl? Şirketin ileriye yönelik yatırımları ve hisse hedef fiyatı ne? Odas Hisse Yorum? Odaş Enerji Yatırımları Odaş Enerji, enerji sektöründe faaliyet göstermek üzere 2010 yılında kurulmuş bir elektrik üretim ve tedarik ve madencilik şirketidir. Enerji Alanındaki Faaliyetlerin

  “Hemen Keşfet”

 • Nükleer Füzyon Nedir? Nükleer Füzyon Teknolojisi Hakkında Her Şey!

  Makaleyi sesli dinle Fosil yakıt kaynaklarının tükenmeye başlaması ve bu yakıtların hem çevreye hem de insan sağlığına verdiği zararlar, daha çevreci ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelik arayışları hızlandırıyor. Nükleer füzyon da işte buna yönelik en güçlü çözümlerden biri!  Enerji üretimi konusunda yaşanan sıkıntılar ve hızla artan enerji tüketimi gibi faktörler ülkeleri daha çevreci, temiz ve

  “Hemen Keşfet”

 • E-Ticaret Nedir? Dünyanın En Büyük E-Ticaret Firmaları Hangileridir?

  Makaleyi sesli dinle Geleneksel ticaret anlayışını kökten değiştiren e-ticaret sayesinde ticarette sınırlar ortadan kalkıyor. İhtiyaç duyulan tüm ürün ve hizmetler, eskisine nazaran çok daha hızlı ve kolay bir şekilde erişilebilir hale geliyor! Teknoloji ve internet dünyasında yaşanan gelişmelerle birlikte 90’lı yılların ortalarında hayatımıza giren e-ticaret, geleneksel ticaret alışkanlarının değişimi ve dönüşümünde önemli rol oynuyor. Ticari

  “Hemen Keşfet”

UBS’in 2023 İçin 10 Favori Hissesi!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti