Borsa Yorumları

UBS’in 2023 İçin 10 Favori Hissesi!

Aralık 15, 2022 • 4 dakika okuma süresi
UBS’in 2023 İçin 10 Favori Hissesi!

Bu yıl, kazançlar anlamında verimsiz bir yıl oldu. Yatırımcılar şimdi 2023’te hangi hisselere yatırım yapacaklarına karar vermeye çalışıyor. 

Şirketleri takip eden analistlerin de aynı soru üzerinde kafa patlatmaları nedeniyle UBS, 2023 için favori olarak gördüğü hisseleri bir araya getirdiği bir liste hazırladı. 

Stratejist Keith Parker 13 aralık tarihli bir bilgilendirme yazısında, “önümüzdeki yıl için en ikna edici biçimde “AL” notu verilerek tavsiye edilmiş” şirketlerin listede yer aldığını belirtti. 

Stratejist, “Analistlerimizin konsensüse kıyasla farklı görüşlere sahip olduklarına inandığımız ve hakkında ilginç veya özel veri kaynaklarına (UBS Evidence Lab veya başka kaynaklar) sahip olduğumuz hisselere odaklandık. Ayrıca fiyat hedeflerinde ve risk/ödül eğrilerinde yükselme potansiyellerini değerlendirirken aynı zamanda hisselerin stratejik açıdan ana temalara ve etken önceliklere uyumluluğunu da göz önünde bulundurduk” ifadelerini kullandı.

UBS’in favoriler listesi, sağlık sektöründen sanayi sektörüne uzanan geniş bir yelpazeyi ve analistlerin yükseliş öngördüğü çok sayıda hisse senedini içeriyor. 

En büyük yükselişi kaydetmesi beklenen hisse, bir biyoteknoloji şirketi olan Kymera Therapeutics (KYMR). UBS bu hissenin 240% değer kazanabileceğine işaret eden bir fiyat hedefi belirledi. 

external link icon
genetik-muhendisligi-maaslari-maaslari

“AL” Sinyali: 90%’dan Fazla Yükselmesi Beklenen Hisse!

  • Politika Faizi Nedir? Ekonomi Üzerindeki Önemi

    Makaleyi sesli dinle Ekonomi ve finans dünyasında sıklıkla duyduğumuz kavramlardan biri olan politika faizi, piyasanın nabzını belirleyen önemli unsurlar arasında yer alıyor. Peki, politika faizinin tam olarak ne olduğunu ve ekonomideki rolünü biliyor musun? Dur! Yanıtını bu yazının sonuna geldiğinde alalım!  Politika faizini kısaca, ekonomi dünyasında önemli bir rol oynayan ve genellikle merkez bankaları tarafından […]

Analist Eliana Merle, “Toplam protein parçalanması konusundaki başarısı sebebiyle KYMR platformunda çok önemli bir değerleme öngörüyoruz ve şirketi bu yenilikçi alanın lideri olarak görüyoruz. Bunun da ötesinde KYMR’nin klinik düzeyde devam etmekte olan dört adet programından gelebilecek her türlü başarının, hisseyi yukarıya taşıma potansiyeline sahip olduğunun da farkındayız” dedi. 

Analist, UBS’nin ayrıca bu dört adet programın her birinden hem kısa vadede hem de 2023 boyunca güncel bilgiler gelmesini beklediğini sözlerine ekledi. 

Otomasyona geçiş ve dijitalleşme eğilimleri devam ederken, Zebra Technologies (ZBRA) 77% yükselme potansiyeli ile UBS’nin favori isimler listesinde yer alan bir diğer şirket oldu.

Yazısında, “Bu hisse bize göre kısa vadede aşırı şekilde değer kaybetti ve Covid kapanmalarından fayda sağlayanlardan biri olduğuna dair yanlış bir kanı oluştu” ifadelerini kullanan Damian Karas, şirketin geliştirdiği çözümlerin tedarik zincirinde ve iş gücünde yaşanan sorunları hafifleteceğine inandığını belirtti. “Önümüzdeki birkaç çeyrek boyunca önemli bir marj artışı gerçekleşmesini ve şirketin beklentileri aşan 2023 tahminlerinin hisseyi yükseltmesini bekliyoruz.” 

Listede yer alan diğer teknoloji şirketleri Advanced Micro Devices (AMD), Gitlab (GTLB) ve Dell Technologies (DELL). 

UBS’in gelecek yıl için belirlediği favoriler arasında yer alan tek enerji şirketi ise Cheniere (LNG). Kurum, Cheniere’in talebi karşılamakta zorlanan sıvı doğal gaz sektörüne girmiş olması nedeniyle net bir şekilde 55% yükselebileceğini öngörüyor. 

Brian Reynolds, “Cheniere 2022 FVAÖK tahminlerini defalarca yükseltti ve spot piyasaya cazip marjlarla ilave ürün sürebilecek şekilde kapasitesini optimize etmeye devam ediyor.Cari kaldıraç ölçütlerini ve 14,7% olan vadeli serbest nakit akışı yıllık dağıtım oranını (2023 tahmini) göz önünde bulundurduğumuzda, güçlü bir büyüme siciliyle, kendi kendini finanse ederek kaldıraçsızlaşma sürecinden sermayenin geri dönmesi sürecine geçen Cheniere’ye olumlu bakmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Liste ayrıca sanayi sektöründen Array Technologies (ARRY) ve Dycom Industries (DY)’i de içeriyor. Emlak firması Zillow Group (Z) (ZG) ve Endeavor Group Holdings (EDR) en büyük yükseliş oranlarıyla hisselerini güçlendiren şirketler oldu.

UBS’in 2023 İçin 10 Favori Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti