Borsa Haberleri

UBS Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

UBS Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti
Google News Icon Takip Et

UBS’e göre şimdi yatırımcıların hâlihazırda bu yıl ciddi bir ralli yapan Nvidia’da (NVDA) konumlarını daha da güçlendirme zamanı geldi.

Analist Timothy Arcuri hissenin “AL” notunu korudu ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 475 dolardan 540 dolara yükseltti. Yeni tahmin, NVDA’nın 23,4%yükselebileceği anlamına geliyor. 

Analist ayrıca Nvidia’nın 23 Ağustos’ta piyasa kapanışından sonra açıklanacak olan ikinci çeyrek bilançosu öncesinde de tahminlerini yükseltti.

Arcuri “Talep, NVDA’nın uzun vadeli yapay zekâ gelir fırsatını belirleyecek ancak arz, en azından 2024’e kadar veri merkezi geliri için birincil belirleyici olmalı. Şirket, büyük bir sermaye dalgası ve yeni finansman araçları ile yeni yapay zekâ yazılımları ve özel bulut altyapı modellerinin peşinde koşarken, işletmeler yapay zekâyı geniş ölçekte oluşturmak için yeterli kapasiteye erişme mücadelesinin henüz çok başında.” diyor. 

Yıldız çocuk: UBS’in yanı sıra Wells Fargo da şirketin yapay zekâ odaklı mimari veri merkezi dönüşümünün ana faydalanıcısı olarak statüsünü gerekçe göstererek, NVDA’nın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 500 dolara yükseltti. 

Öte yandan Morgan Stanley de Nvidia’nın hisse piyasalarındaki “en iyi seçim” olmaya devam ettiğini belirtti ve 500 dolarlık hedef fiyatını korudu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC