Borsa Haberleri

UBS: Nike Hissesi 2 Kat Artabilir

Temmuz 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UBS: Nike Hissesi 2 Kat Artabilir

UBS’e göre Nike’ın (NKE) önünde uzun vadeli hedeflerine ulaşmak ve hisse fiyatını ikiye katlayabilmek için fırsatlar var.

Nike hisseleri, 2023 yılında yaklaşık 8% değer kaybederek piyasanın çok altında bir performans sergiledi. Ancak UBS, Nike hisseleri için 150 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını yineledi. Bu da hissenin pazartesi günkü 108,77 dolar seviyesindeki kapanışına göre yaklaşık 38%’lik bir artış anlamına geliyor.

UBS analisti Jay Sole, Nike’ın 2026 mali yılı için hedeflerine ulaşabilmesi durumunda hisse başına kârının 6,50 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Sole, “Hisse, fiyat/kazancını koruyabilirse, fiyatta iki katına çıkabilir. Bu senaryo, küresel makro yavaşlamayı içeren baz senaryo görüşümüze kıyasla ‘boğa senaryomuza’ daha yakın olsa da, hala gerçekleşme olasılığına sahip.” diyor. 

Öte yandan analist, Nike’ın bir numaralı marka olmaya devam ettiği Çin’deki güçlü performansına dikkat çekti ve Jordan segmentinin de genel olarak şirket için sağlam bir büyüme faktörü olmaya devam edeceğini söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC