Borsa Haberleri

UBS, Microsoft’un Notunu Düşürdü: Hisseleri Düşüşte

January 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
UBS, Microsoft’un Notunu Düşürdü: Hisseleri Düşüşte

Bulut segmentine yönelik endişeleri gerekçe gösteren UBS’in Microsoft (MSFT)’un notunu düşürmesinin ardından, Microsoft (MSFT) hisseleri çarşamba gününü yaklaşık 4,4% düşüşle tamamladı.

● Microsoft’un Azure platformu da dâhil olmak üzere bulut sağlayıcılar üzerinde kısa süre önce gerçekleştirilen saha incelemelerinde sonuçların “zayıf” gelmesi nedeniyle Microsoft (MSFT)’un notunu “AL” seviyesinden “NÖTR” seviyesine düşüren analist Karl Kierstead, 300 dolar olan fiyat hedefini de 250 dolara düşürdü.

● Azure pazarının “doyma noktasına” yakın olduğunu ekleyen Kierstead, “Azure dikey inişe geçiyor ve Microsoft’un 2023 ve 2024 mali yılında bu gerileme yatırımcıların modellediğinden daha kötü olabilir.” ifadelerini kullandı.

UBS, Microsoft’un Notunu Düşürdü: Hisseleri Düşüşte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha