Borsa Haberleri

UBS, Medtronic’in Notunu Düşürdü!

March 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UBS, Medtronic’in Notunu Düşürdü!

2024 ve 2025 mali yıllarına ilişkin hisse başına kâr rakamlarında risk öngördüğünü gerekçe gösteren UBS’in Medtronic (MDT) için daha önce verilmiş olan “AL” notunu “SAT” seviyesine düşürmesinin ardından, şirket hisseleri çarşamba günü dip yaptı.

● UBS, 2024-2025 yıllarına ilişkin konsensüs satış tahmininin 2% ve konsensüs hisse başına kâr tahmininin 3%-8% gerisinde kalacağını öngördüğü şirket hisseleri için 12 aylık ortalama fiyat hedefini 79 dolar olarak belirledi.

● Analist Danielle Antalffy, vermiş olduğu “SAT” notunu, Medtronic (MDT)’in sürdürülebilir orta tek haneli gelir artışına geri dönebilme ve orta vadede istikrarlı bir işletme marjına ulaşabilme olasılıklarına dair belirsizliklere dayandırıyor.

● Şirketin gelişim, hazırlık veya üretim etabındaki ürünlerine ilişkin endişeleri dile getiren analist, güncel olarak yapılan ve gelecekte gerçekleştirilecek en büyük lansmanlardan bazılarında yaşanabilecek gecikmelerin, rakamlar üzerindeki kısa vadeli etkiyi kısıtlayabileceğini ve/veya yatırımcı beklentilerine uygun olmadığını kaydetti.

UBS, Medtronic’in Notunu Düşürdü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha