Al Sinyali Veren Hisseler

UBS, “GÜÇLÜ AL” Listesini Güncelledi

Temmuz 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UBS, “GÜÇLÜ AL” Listesini Güncelledi

2023’ü “dönüm noktalarıyla” dolu bir yıl olarak tanımlayan UBS, performanslarıyla listelendikleri endeksleri geride bırakmasını beklediği bir dizi hisse belirledi. 

Nadia Lovell öncülüğündeki UBS analistleri, 2023’te enflasyon, faiz oranları ve büyüme için adeta bir “dönüm noktası” dönemine girdiğimizi düşünüyor: 

Bu yıl hem zorluklar hem de fırsatlar getireceğinden, bu değişimleri yönetmek yatırım başarısının anahtarıdır. Ana temamız, bu değişimlerden faydalanmayı amaçlayan en yüksek potansiyele sahip hisse fikirlerimizi sergiliyor.

Dilersen UBS’ten “GÜÇLÜ AL” notuna sahip bu hisseleri birlikte inceleyelim:

  • MGM Resorts International (MGM)
  • Yum! Brands (YUM)
  • Salesforce (CRM)
  • Merck (MRK)
  • Grab Holdings (GRAB)
  • Baidu (BIDU)

💻 Bir internet şirketi olarak Baidu’nun “öncü” pozisyonunu beğenen UBS, şirketn reklamcılık görünümü için de oldukça iyimser. Analistler, “Baidu’un kârlılığı gelecek birkaç çeyrek dönemde artacaktır ve şu anda tarihi fiyat/kazanç oranına göre cazip bir değerlemeyle işlem görüyor.” diyor. 

🚙 Güneydoğu Asyalı araç paylaşım uygulaması Grab, “çift haneli büyüme fırsatlarıyla” UBS’in dikkatini çeken bir diğer hisse. Grab’ın Güneydoğu Asya’daki araç paylaşım ve gıda teslimat sektörlerindeki lider pozisyonunun yanı sıra analistler, şirketin büyük net nakit pozisyonu ve olumlu rekabetini de güçlü buluyor. 

💊 ABD’li ilaç devi Merck, “mantıklı bir değerlemede işlem gören yüksek kaliteli bir şirket” olarak UBS’in listesinde yer alıyor. Analistler, “Merck’ün güçlü nakit akışı göz önüne aldığında iş geliştirme çabalarını artırmasını bekliyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti