Borsa Haberleri

UBS Bu Hissenin Hedef Fiyatını Artırdı: 70% Ralli Yapabilir

Ağustos 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
UBS Bu Hissenin Hedef Fiyatını Artırdı: 70% Ralli Yapabilir

UBS’e göre Akero Therapeutics (AKRO), potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir karaciğer hastalığı olan alkolik olmayan steatohepatiti tedavi etme yarışının kazananı olabilir. 

Analist Eliana Merle, klinik aşamadaki şirketi “AL” notuyla izlemeye başladı ve hisselerin önümüzdeki 12 ay içinde 73% değer kazanacağını ima eden 83 dolar seviyesinde bir hedef fiyat belirledi.

Akero, alkolik olmayan steatohepatit veya Nash tedavisi için aralık ayında ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden (FDA) “Çığır Açan Terapi” tanımı alan efruxifermin adlı bir terapi de dahil olmak üzere, ciddi metabolik hastalığı olan hastalar için tedaviler geliştiriyor. 

Nash, karaciğer iltihabına ve karaciğerde fibrozis veya yaralanmaya neden olabilen ciddi bir yağlı karaciğer hastalığı türü. Hastalık ayrıca, karaciğerin kalıcı olarak hasar gördüğü siroza da yol açabiliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti