Google

Uber ve Alphabet, Otonom Araçlar için Güçlerini Birleştiriyor

May 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Uber ve Alphabet, Otonom Araçlar için Güçlerini Birleştiriyor

Otonom araçlar alanında birbirine rakip olan iki isim Uber (UBER) ve Alphabet (GOOGL), Arizona’nın Phoenix bölgesinde otonom araç testleri gerçekleştirmek için işbirliği yaptı. 

İkilinin anlaşması kapsamında Alphabet’in otonom aracı Waymo, Uber üzerinden yolcu taşıyacak ve yemek teslimatı yapacak. 

Alphabet’in Uber için kaç araç temin edeceği henüz belli değil ancak söz konusu anlaşma, Waymo’ya 2020’nin sonlarından bu yana Phoenix bölgesinde yürüttüğü robot taksi hizmetini genişletmek için de imkan tanıyacak. 

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, “Tam otonom sürüş deneyimi hızla günlük yaşamın bir parçası oluyor ve Waymo’nun muhteşem teknolojisini Uber platformuna taşımak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. 

Uber ve Alphabet, Otonom Araçlar için Güçlerini Birleştiriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha