Uber

Uber Uygulamaları Reklam Almaya Başlayacak

June 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Uber Uygulamaları Reklam Almaya Başlayacak

Uber Technologies (UBER) kullanıcıları, yakında şirketin araç uygulaması, yemek dağıtım hizmeti Uber Eats ve alkol satış platformu Drizly’de reklamlar görecek. 

Uber’in reklam bölümü genel müdürü Mark Grether, video reklamların kullanıcılar sürücülerinin gelmesini beklerken ve yolculukları sırasında ana Uber uygulamasında yayınlanacağını söyledi. Ayrıca bazı Uber araçlarının içine yerleştirilen tabletlerde de reklamlar yer alacak. 

Uber Eats uygulaması, müşteriler sipariş verdikten sonra teslimatlar gelene kadar reklamlar sunacak. Drizly ise reklamları uygulamasındaki ve internet sitesindeki arama sonuçlarının yanı sıra sitenin diğer alanlarında da yayınlayacak.

Reklamlar, perakende medya ağları olarak adlandırılan ve tüketiciye dönük faalliyet gösteren şirketlerin kendi müşteri verilerini kullanarak markalar için mesajların hedeflenmesine yardımcı olabilen reklam platformlarının son dönemdeki yükselişini yansıtıyor. 

Bu yılın başlarında şirkete aktif reklam veren tabanın yıllık 80% büyüdüğünü söyleyen CEO Dara Khosrowshahi’ye göre reklam satışları Uber’in büyüme stratejisinin önemli bir parçası.

Uber Uygulamaları Reklam Almaya Başlayacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal