Borsa Haberleri

Uber, Tesla ile Elektrikli Araç Projesini Başlattı

May 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Uber, Tesla ile Elektrikli Araç Projesini Başlattı

Uber (UBER), kullanıcıların elektrikli araçlarda yolculuk yapabilmesini sağlayacak projesini başlatıyor.

Los Angeles, San Francisco, San Diego ve Dubai’de piyasaya sürülen “Uber Comfort Electric” adlı projede Tesla (TSLA) ve Polestar’ın elektrikli araçları kullanılıyor.

Şirket, bu yeni projesini tanıtmak için yaptığı açıklamada, Uber’in 2040 yılına kadar sıfır emisyonlu bir ulaştırma platformu olma konusundaki taahhüdüne yardımcı olacak adımlar atmaya devam ettiklerini belirtti.

Uber, elektrikli araçlar için maliyet hesaplayıcısı ve şarj cihazlarının nerede olduğunu gösteren bir harita da dahil olmak üzere, sürücüleri elektrikli araçlara geçmeye teşvik etmek için projesine daha fazla özellik eklemeye devam ediyor.

Uber pazartesi günü “Uber Comfort Electric” adlı projesini tanıtırken bir sürücünün araba rezervasyonlarını koordine etmesi için tasarlanan “Uber Travel”ı da piyasaya sürdü.

Şirket ayrıca, kullanıcıların grup toplantıları için otobüs kiralamasına izin verecek olan “Uber Charter”ı da kullanıma sunuyor. 

Uber, bu uygulaması için US Coachways otobüs grubuyla ortaklık kuruyor. 

Uber’in pazartesi günü açıklamada piyasaya sürdüğü projeler bunlarla da sınırlı değil. Şirket, spor severlerin “Uber Eats” veya “Postmates” tarafından maç öncesi yemek siparişi vermelerini mümkün kılan bir uygulamayı da hayata geçiriyor.

Öte yandan şirket tüm bu projelere rağmen, makro ekonomik koşullar nedeniyle büyük bir baskı altında. 

Uber yolculukları ve yemek siparişleri 2022’nin ilk çeyreğinde yükselmesine rağmen, şirket hala kârını artıramadı.

Uber, Tesla ile Elektrikli Araç Projesini Başlattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı