Uber

Uber Bilançosu Beklentileri Aştı, Hisse Yükseliyor

Ağustos 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Uber Bilançosu Beklentileri Aştı, Hisse Yükseliyor

Uber Technologies (UBER) hisseleri, araç çağırma şirketinin ikinci çeyrekte bilanço beklentilerini aşmasıyla açılış öncesi işlemlerde 3%’e yakın yükseldi. 

Uber haziran ayında sona eren çeyrek dönemde hisse başına 18 sent düzeltilmiş kâr elde ettiğini açıkladı. Şirket bir önceki yılın aynı döneminde hisse başına 1,33 dolar zarar etmişti.

Analistler şirketin 16 sentlik düzeltilmiş hisse başına kâr ve 9,34 milyar dolar gelir açıklamasını bekliyordu. 

Gelirlerini bir önceki yıl görülen 8,07 milyar dolardan 9,23 milyar dolara yükselten şirketin brüt rezervasyonları (yani Uber uygulamasında yapılan işlemlerin değeri) bir önceki yılın aynı dönemine göre 18% artarak 33,6 milyar dolara ulaştı. 

Şirket CEO’su Dara Khosrowshahi “Güçlü talep, yeni büyüme girişimleri ve devam eden maliyet disiplini, Uber tarihinde ilk kez yolculukların 22% arttığı ve GAAP işletme kârının elde edildiği mükemmel bir çeyrekle sonuçlandı.” dedi. 

2023 için umutlu: Uber, üçüncü çeyrek için 34 milyar ile 35 milyar dolar aralığında brüt rezervasyon ve 975 milyon ile 1,03 milyar dolar aralığında düzeltilmiş faiz, vergi ve amortisman (FAVÖK) öncesi kâr beklediğini söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s