Borsa Haberleri

UAW’ın İşi Bitmedi: Toyota ve Diğer Üreticiler Grev Riskiyle Karşı Karşıya

November 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
UAW’ın İşi Bitmedi: Toyota ve Diğer Üreticiler Grev Riskiyle Karşı Karşıya

United Auto Workers, sendikanın Detroit Üçlüsü ile pazarlıkta elde ettiği başarıdan nasıl faydalanmayı hedeflediğinin sinyalini verdi: Toyota (TM), Tesla (TSLA) ve diğer sendikasız ABD otomobil fabrikalarında örgütlenme çalışmaları başlayabilir.

UAW Başkanı Shawn Fain, Stellantis (STLA) sözleşmesiyle ilgili video yorumlarına, Detroit Üçlüsü sözleşme görüşmelerinin sona ermesinin ardından ücret ve sosyal haklarda artış teklif eden Toyota’daki işçilere bir çağrıda bulunarak başladı.

Fain Toyota için “Ücretleri bir ay önce ya da bir yıl önce de artırabilirlerdi. Bunu şimdi yaptılar çünkü onların da peşine düşeceğimizi biliyorlar.

Fain, UAW’ın yeni sözleşmelerinin başarısını, sendikasız otomobil işçilerinin bile zam almasına yol açtığını belirterek vurguladı:

Ülkenin dört bir yanında dehşete düşmüş otomobil yöneticileri, UAW’ı savuşturmak umuduyla kendi çalışanlarına zam yapmak için acele ediyorlar. Toyota’nın geleceği yönetim kurulu odalarında değil, fabrikada belirlenecek.

UAW’ın İşi Bitmedi: Toyota ve Diğer Üreticiler Grev Riskiyle Karşı Karşıya

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters