Borsa Haberleri

UAW: Ford’la İlerleme Kaydettik, GM ve STLA Fabrikalarında Greve Gidiyoruz

September 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UAW: Ford’la İlerleme Kaydettik, GM ve STLA Fabrikalarında Greve Gidiyoruz

ABD United Auto Workers (UAW) sendikası, Ford Motor (F) ile sürdürülen görüşmelerde önemli ilerleme kaydettiğini açıklarken, General Motor (GM) ve Stellantis’in (STLA) toplam 38 fabrikasında grev çağrısı yaptı.

Ford ile gerçek bir ilerleme kaydettik. Ancak hâlâ üzerinde çalışmamız gereken ciddi sorunlar var.” diyen Sendika Başkanı Shawn Fain, Stellantis ve General Motor müzakerelerindeki sıkıntıların devam ettiğini belirtti. 

Sendika, ABD’deki 38 lokasyonda grev çağrısında bulundu. Ford’un Wayne, Michigan’daki montaj fabrikası, General Motors’un Missouri’deki Wentzville Montaj Fabrikası ve Stellantis’in Ohio’daki Toledo Montaj Kompleksi’ndeki grevler devam ediyor.

Ford ile yapılan anlaşmalar arasında hayat pahalılığı ödeneğinin yeniden yürürlüğe girmesi, ücret kademesinin kaldırılması ve grev hakkı da yer alıyor. Fain, GM ve STLA’nın diğerlerinin yanı sıra iş güvencesi ve kâr paylaşımı önerilerini reddettiğini söyledi.

Ford’un bir anlaşmaya varması halinde GM’nin de hemen arkasından gelmesi bekleniyor. Ancak, Stellantis’in ABD’deki 18 tesisi kapatma ya da satma yönündeki potansiyel planı süreci zorlaştırabilir. 

UAW: Ford’la İlerleme Kaydettik, GM ve STLA Fabrikalarında Greve Gidiyoruz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha