Borsa Haberleri

Twitter ve Elon Musk Anlaşması Tehlikede

July 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Twitter ve Elon Musk Anlaşması Tehlikede

Washington Post, milyarder Elon Musk ve Twitter (TWTR) arasındaki anlaşmanın tehlikede olduğuna dair bir rapor yayınladı. Söz konusu raporun etkisiyle perşembe günü piyasaların kapanmasının ardından şirketin hisselerinde düşüş gözlemlendi. Musk, platformdaki spam hesapların oranı hakkında daha fazla bilgi talep ettiği için anlaşma uzun süredir belirsizliğini koruyordu. Twitter, platformdaki bot ve spam hesapları nasıl belirlediğini açıklamak için gazetecilerle sanal brifing düzenledi ve Musk ile iş birliği içinde bilgi paylaşımına açık olduklarını vurguladı. 

Elon Musk Spam Hesaplar Hakkında Daha Fazla Bilgi Talep Ediyor

Elon Musk, Twitter’da yer alan spam ve bot hesapların sayısına dair daha net bir oran talep ediyor. Washington Post isimsiz bir kaynağa atıfta bulunarak Musk’ın ekibinin 44 milyar dolarlık anlaşma için bazı finansman tartışmalarını sonlandırdığını ve Twitter’ın spam hesapların sayısını doğrulayamayacağına kanaat getirdiklerini söyledi. Platformun sözcüleri ise spam ve bot hesapları nasıl tespit ettiklerini açıklamak üzere gazetecilerle sanal bir brifing düzenledi. Şirket, günlük aktif kullanıcılarının 5%’inden daha azının spam hesapları olduğunu ortaya çıkarmak için dâhilî verileri ve sinyalleri kullandığını belirtti. 

Twitter Hisseleri 4%’lük Bir Düşüş Yaşadı

Twitter ve Elon Musk anlaşmasının tehlikede olduğunun açıklanmasının ardından şirketin hisselerinde düşüş meydana geldi. Platformun hisseleri, perşembe günü piyasaların kapanmasından sonra yaklaşık %4 geriledi. Şirketin uzun süredir gündemi meşgul eden Musk ile anlaşma süreci, yatırımcı beklentilerinde de etkili oldu. Bir Twitter sözcüsü, “Anlaşmanın şartlarına uygun olarak Musk ile bilgi paylaşmaya hazırız.” dedi. Sözlerine, bu anlaşmanın tüm hissedarların çıkarına olduğunu inandıklarını da ekledi. Henüz Elon Musk cephesinden rapora ve platformun açıklamalarına dair herhangi bir yanıt gelmedi. 

Twitter ve Elon Musk Anlaşması Tehlikede

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı