Borsa Haberleri

Twitter Sonrası Tesla Hisseleri 35%’ten Fazla Değer Kaybetti!

Kasım 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Twitter Sonrası Tesla Hisseleri 35%’ten Fazla Değer Kaybetti!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya ağı Twitter’ı satın alacağını açıklaması üzerine elektrikli araç şirketinin hisseleri bugüne kadar 35%’ten fazla değer kaybederek, dalgalanmaların yaşandığı bir haftanın ardından açılan pazarda cuma gününü 3,6% düşüşle kapattı.

● Cuma günü 29. Yıllık Baron Yatırım Konferansı’nda bir konuşma yapan Musk, risk portföyü yatırımcısı Ron Baron’un milyarder CEO’ya yönelttiği yeni sorumluluklara ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

● “Haftada 78 saat olan iş yüküm sanırım 120 saate çıktı. Twitter, süreç yoluna girdikten sonra, SpaceX veya Tesla’dan daha kolay yönetilebilecek diye düşünüyorum.”

● Musk, Twitter’ın yönetimi için çoğunluğu Otomatik Pilot ve diğer yazılım mühendislerinden oluşan 50’den fazla Tesla çalışanını yetkilendirdi. Diğer şirketlerindeki güvenilir danışmanlar ve destekçiler de yönetim sürecinde yer alacak.

● Musk’ın anlaşmayı duyurduğu nisan ayı itibarıyla Tesla’nın hisse değeri diğer otomotiv üreticilerine göre daha sert bir düşüş yaşadı. General Motors ve Ford sırasıyla yaklaşık 2% ve 11% düşüş yaşarken, elektrikli araç üreticisi Rivian’ın hisseleri ise 5%’in biraz üzerinde değer kaybetti.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti