Borsa Haberleri

Twitter Sonrası Tesla Hisseleri 35%’ten Fazla Değer Kaybetti!

November 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Twitter Sonrası Tesla Hisseleri 35%’ten Fazla Değer Kaybetti!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya ağı Twitter’ı satın alacağını açıklaması üzerine elektrikli araç şirketinin hisseleri bugüne kadar 35%’ten fazla değer kaybederek, dalgalanmaların yaşandığı bir haftanın ardından açılan pazarda cuma gününü 3,6% düşüşle kapattı.

● Cuma günü 29. Yıllık Baron Yatırım Konferansı’nda bir konuşma yapan Musk, risk portföyü yatırımcısı Ron Baron’un milyarder CEO’ya yönelttiği yeni sorumluluklara ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

● “Haftada 78 saat olan iş yüküm sanırım 120 saate çıktı. Twitter, süreç yoluna girdikten sonra, SpaceX veya Tesla’dan daha kolay yönetilebilecek diye düşünüyorum.”

● Musk, Twitter’ın yönetimi için çoğunluğu Otomatik Pilot ve diğer yazılım mühendislerinden oluşan 50’den fazla Tesla çalışanını yetkilendirdi. Diğer şirketlerindeki güvenilir danışmanlar ve destekçiler de yönetim sürecinde yer alacak.

● Musk’ın anlaşmayı duyurduğu nisan ayı itibarıyla Tesla’nın hisse değeri diğer otomotiv üreticilerine göre daha sert bir düşüş yaşadı. General Motors ve Ford sırasıyla yaklaşık 2% ve 11% düşüş yaşarken, elektrikli araç üreticisi Rivian’ın hisseleri ise 5%’in biraz üzerinde değer kaybetti.

Twitter Sonrası Tesla Hisseleri 35%’ten Fazla Değer Kaybetti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC