Borsa Haberleri

Twitter En Aktif Kullanıcılarını Kaybediyor!

October 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Twitter En Aktif Kullanıcılarını Kaybediyor!

● Milyarder Elon Musk, nisan ayında sosyal medya platformunu almayı teklif etmeden 5 gün önce “Twitter’ın ömrü bitiyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

● Reuters tarafından açıklanan kurum içi Twitter (TWTR) araştırmasına göre bu durumun, birkaç ünlünün hesaplarını kapatmasından daha ciddi sonuçları olabilir.

Twitter, işletmenin sürekliliği açısından gerekli olan aktif kullanıcılarını kaybetmemek için çabalıyor. Şirketi 44 milyar dolara satın alma teklifinin nihai aşamasına yaklaşmakta olan Tesla (TSLA) CEO’su, şirketin karşı karşıya olduğu zorluğa dikkat çekti.

● Bu “yoğun tweet paylaşımcılarının” sayısı aylık toplam kullanıcı sayısının 10%’undan daha az olsa da tweet’lerin 90%’ı bu hesaplardan atılıyor ve küresel gelirin yarısı bunlardan elde ediliyor. Bir Twitter araştırmacısı, “Tweet paylaşımcıları nereye gitti?” başlıklı kurum içi belgede pandemi başından bu yana yoğun tweet paylaşımcılarının sayısının büyük oranda azaldığından bahsediyor.

● “Yoğun tweet paylaşımcısı”, belgede haftanın 6 veya 7 günü Twitter’da oturum açan ve haftada yaklaşık 3-4 kez tweet atan kullanıcılar şeklinde tanımlanıyor.

Twitter En Aktif Kullanıcılarını Kaybediyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters