BIST Şirket Haberleri

TürkTraktör (TTRAK)’e Yeşil Yatırım için 70 Milyon Avro Kredi

September 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
TürkTraktör (TTRAK)’e Yeşil Yatırım için 70 Milyon Avro Kredi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye’nin lider traktör üreticisi TürkTraktör’ün üretim tesislerini modernize etmesi ve yeşil yatırımlarını genişletmesi adına 70 milyon avro kredi verdiğini açıkladı. 🔧

🏭  Üretim Tesislerinde Yenilik Rüzgarı

Bu kredi anlaşması, TürkTraktör’ün Sakarya ve Ankara’daki üretim tesislerini güncellemesi için kullanılacak. EBRD kredisi, aynı zamanda motor üretim süreçlerinin Avrupa’nın Stage V emisyon standartlarına uygun hale gelmesi için gerekli araştırma ve geliştirmeye destek için kullanılacak.

🌞 Sakarya Fabrikasına Güneş Enerjisi Santrali

TürkTraktör’ün yenilenebilir enerjiye olan ilgisi de bu krediden nasibini alacak. Sakarya’daki fabrika çatısına kurulacak güneş enerjisi santrali sayesinde şirketin yenilenebilir enerji tüketimi artacak.

🎙️ EBRD Türkiye Başkan Yardımcısından Açıklamalar

EBRD Türkiye Başkan Yardımcısı Hande Islak, TürkTraktör’ün sürdürülebilir ve çevreye duyarlı yaklaşımını tamamen desteklediklerini belirtti ve ekledi: “TürkTraktör’ün yeşil dönüşümüne destek olmak ve onu sektörde lider yapmak istiyoruz.”

🌱  TürkTraktör CEO’sundan Sürdürülebilirlik Vurgusu

TürkTraktör CEO’su Aykut Özüner, sürdürülebilirliğin şirket için bir numaralı öncelik olduğunu vurgulayarak “Tesislerimizi modernize etmek ve Stage V uyumlu motorlar üretmek için bu finansmandan yararlanacağız. Güneş panelleriyle karbon nötrlüğüne ulaşmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı. 🚜

TürkTraktör (TTRAK)'e Yeşil Yatırım için 70 Milyon Avro Kredi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks