Borsa Haberleri

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (KLNMA) 120% Bedelli Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Mart 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (KLNMA) 120% Bedelli Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (KLNMA), onaylanan sermaye artırımı neticesinde 2,5 milyar TL olan mevcut sermayesini 5,5 milyar TL’ye çıkaracak.

Sermaye artırımının 3 milyar TL’lik kısmı 120% bedelli sermaye artırımı şeklinde gerçekleştirilecek.

Sermaye Artırımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (KLNMA) 120% oranında bedelli sermaye artırımı 22 Mart cuma günü gerçekleştirilecek. Yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) kullanımı 5 Nisan 2024 cuma gününe kadar devam edecek.

Sermaye Artırımına Katılmak için Son Tarih Var mı?

Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılar, en geç 21 Mart tarihinde KLNMA hissesine sahip olmalılar.

Sermaye Artırımına Katılmak için Ne Yapmalıyım?

Bedelli sermaye artırımı için Midas yatırım hesabında, her hisse başına 1 TL katılma payı ödemesi için gerekli bakiyenin bulunması yeterli olacaktır.

Yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) ile ilgili daha fazla bilgi için hemen içeriğimizi incele!

Yeni Pay Alma Haklarımı (Rüçhan Kuponları) Kullanmak için Ne Yapmalıyım?

22 Mart tarihinde Midas yatırım hesabında KLNMA hissesine sahip olan kullanıcılar, 120% oranında KLNMA.R rüçhan kuponu hakkının tanımlandığını yatırımlarında görecek. 

Bedelli Sermaye Artırımı Sonrası Elimdeki Hisse Adedi Ne Olacak?

1 adet Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (KLNMA) hissene, 120% bedelli gerçekleştiğinde 2.2 adet hisse daha eklenmiş olacak.

Yeni Pay Hakkımı (Rüçhan Hakkımı) Kullanmazsam Ne Olur?

Yeni pay alma (rüçhan) kuponunun kullanılmaması durumunda, şirketin bedelli sermaye artırımına katılamazsın. Böylelikle bedelliyle eklenecek yeni hisse senetleri alma hakkını kaybedersin.

Böylece, sermaye artırımı sonrasında hisse (pay) senedinin fiyatı düşerken sahip olduğun hisse senetlerinin adedi değişmeyeceği için toplam yatırım büyüklüğünde düşüş gerçekleşir.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu