BIST Şirket Haberleri

Turkish Cargo, TİM ile İş Birliği Anlaşmasını Yeniledi

Turkish Cargo, TİM ile İş Birliği Anlaşmasını Yeniledi
Google News Icon Takip Et

Türk Hava Yolları (THYAO)’nın hava kargo markası Turkish Cargo, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile olan indirimli kargo taşımacılığı anlaşmasını yeniledi. Bu anlaşma kapsamında, Anadolu’dan üretilen ürünler; genel kargo, bozulabilir kargo, yumurta, balık, et, meyve ve sebze gibi çeşitlilik gösteren gönderiler için, 30 ülkede bulunan 40 destinasyona 30%’a varan indirimlerle taşınacak. Kampanya, 14 Haziran itibarıyla başlayacak ve 31 Ağustos 2024 tarihine kadar devam edecek.

Stratejik Amaçlar ve İhracat Katkısı

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, yapılan iş birliğinin Türkiye’nin ihracat seferberliğine destek olma görevini üstlendiklerini belirtti. Bolat, “Bayrak taşıyıcı havayolu olarak ülkemizin ihracat seferberliğine destek olmayı birincil görevimiz kabul ediyoruz. Kurduğumuz hava kargo köprüleri ve sunduğumuz fırsatlar sayesinde Türk ihracatçıları, stratejik pazarlara avantajlı maliyetlerle ulaşarak küresel rekabette güçlerine güç katıyor” ifadelerini kullandı.

Geçmiş Başarılar ve Yeni Hedefler

Prof. Dr. Ahmet Bolat, önceki kampanyaların başarısına dikkat çekerek, son kampanya ile bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 50%’den fazla artış sağlandığını ve dış ticarete önemli bir katkıda bulunduklarını belirtti. Yeni kampanya ile seçilmiş 40 destinasyona ciddi bir kapasite sunulduğunu ve bu iş birliğinin Türkiye’nin ihracat hedeflerine büyük katkı sağlamasını temenni ettiğini söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks