BIST Şirket Haberleri

Turkcell’den Stratejik Yatırım: Yeni Şirket Kuruyor

May 28, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Turkcell’den Stratejik Yatırım: Yeni Şirket Kuruyor

Turkcell, teknoloji ve inovasyon alanındaki yatırımlarını genişletiyor. Yönetim Kurulu, bilişim teknolojileri sektöründe önemli bir adım atarak Artel Bilişim Servisleri A.Ş. adında yeni bir şirket kurma kararı aldı.

Yeni Şirketin Faaliyet Alanları

Artel Bilişim Servisleri A.Ş., Turkcell’in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olarak, bilgisayar yazılımı, donanımı ve bilişim sistemlerinin yanı sıra iletişim, telekomünikasyon, internet ve sistem entegrasyonu gibi alanlarda faaliyet gösterecek. Şirketin temel hedefleri arasında geliştirme, programlama, üretim, mühendislik, müşavirlik ve Ar-Ge projeleri yer almakta.

Başlangıç Sermayesi ve Stratejik Amaçlar

Artel Bilişim Servisleri A.Ş. için belirlenen başlangıç sermayesi 250.000 TL olarak açıklandı. Bu sermaye, şirketin kuruluş aşamasındaki temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanılacak.

Turkcell'den Stratejik Yatırım: Yeni Şirket Kuruyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP