BIST Şirket Haberleri

Turkcell’den 240 Milyon Dolarlık Yatırım Planı

June 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Turkcell’den 240 Milyon Dolarlık Yatırım Planı

Turkcell (TCELL), çevresel sürdürülebilirlik alanında dünyadaki ilk 8 operatör arasında yer alarak, 2050 yılında net sıfır şirket olma hedefiyle önemli bir vizyon belirledi. Teknolojinin olanaklarını kullanarak iş süreçlerini daha yeşil ve sürdürülebilir bir yapıya dönüştüren şirket, bu dönüşümü hızlandırmak için yatırımlarını artırıyor.

Yenilenebilir Enerji Yatırımları

Turkcell’in sürdürülebilirlik stratejisi, özellikle yenilenebilir enerji kullanımını artırmak üzerine kurulu. 2025 sonuna kadar planlanan 240 milyon dolarlık yatırımla, toplamda 300 MW kurulu güce sahip güneş enerjisi santrallerini (GES) devreye almayı hedefliyor.

2030 ve 2050 Hedefleri

2030 yılına kadar tüm enerji tüketimini kendi kaynaklarından sağlamayı ve bunu tamamen yenilenebilir enerji ile karşılamayı planlayan Turkcell, 2050 yılına gelindiğinde ise net sıfır emisyon hedefine ulaşmayı amaçlıyor. Bu hedefler, şirketin uzun vadeli çevresel sürdürülebilirlik stratejisinin temel taşlarını oluşturuyor.

Turkcell'den 240 Milyon Dolarlık Yatırım Planı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks