Borsa Haberleri

Turkcell: 5G Teknolojisine Hazırız

Şubat 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Turkcell: 5G Teknolojisine Hazırız

Turkcell CEO’su Ali Taha Koç, şirketin gelecekteki yatırımlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede yapay zekanın kendileri için “olmazsa olmaz” olduğunun altını çizdi. Koç diğer yandan 5G Teknolojisine şirket olarak hazır olduklarını belirtti.

Koç, yapay zeka alanında yapacakları çalışmalara ilişkin olarak “Turkcell olarak yapay zeka alanında yapacağımız çalışmalarla vatandaşlarımızın ve kurumların hem dijitalleşme sürecindeki işlerini kolaylaştıracağız hem de ürünlerimizle onlara destek olacağız” dedi.

“5G İçin Hazırız”

Koç, 4G teknolojisinin insanlar için yapılmış son teknoloji olduğunu ifade ederek, yakın bir zamanda 5G’nin Türkiye’ye geleceğini belirtti. Koç şöyle dedi:

“5G teknolojisinin var oluş sebebi, akıllı sanayileşme ve alan bazlı yeni teknolojiler. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız henüz takvim konusunda net bir zaman vermedi ama biz Turkcell olarak 5G teknolojisine hazırız. “

“Savunma Sanayi Şirketleri ile Siber Güvenlik Alanda Yoğun Şekilde Çalışıyoruz”

Savunma sanayi şirketleri ile özellikle siber güvenlik alanında yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Koç, birçok şirketin hem telekomünikasyon hem de internet altyapısına destek olduklarını belirtti.

Koç “Turkcell olarak savunma sanayindeki bütün firmalarımıza siber güvenlik alanında destek oluyoruz. Bununla beraber birçok kurumumuza da veri merkezimizde yer sağlıyoruz. Türkiye’nin en büyük veri merkezi sağlayıcısı olarak onların da verilerinin Türkiye’de kalmasını ve Türkiye’de işlenmesini çok önemsiyoruz” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti