BIST Şirket Haberleri

Türk Traktör 87,50% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

June 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Türk Traktör 87,50% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Türk Traktör (TTRAK) şirket sermayesini 53.369.000’den 87,50% oranında bedelsiz olarak 100.066.875 TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar (6 Haziran 2023) portföyünde Türk Traktör hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 87,50% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 187,50 lotu olacak.

🔍 Oluşabilecek küsuratlı hisselerin satışı için “Küsuratlı hisselerimi nasıl nakite çevirebilirim?” içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

🏷 Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

TTRAK güncel fiyatında bölünürse (5 Haziran 2023 Saat: 17:59 – 727,80 TL) düzeltilmiş pay fiyatı olan 388,16 TL’den işlem görecek.

🗓︎ Türk Traktör Bedelsiz Sermaye Artırım Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Türk Traktör’ün bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 1 Haziran 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklanma yapan şirket bölünme tarihini 6 Haziran 2023 olarak duyurdu.

✍🏻 Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Türk Traktör (TTRAK) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar gün içerisinde otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Türk Traktör 87,50% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu