Borsa Haberleri

Türk Telekom ve Azercell Arasında İşbirliği Anlaşması

February 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Türk Telekom ve Azercell Arasında İşbirliği Anlaşması

Türk Telekom (TTKOM) iştiraki Argela ve Azercell arasında yapılan işbirliği anlaşması ile Azercell, Argela’nın yeni nesil Network ve Müşteri Güvencesi ürünlerini sistemine entegre edecek.

Anlaşma kapsamında Azercell, sistemlerine entegre edeceği Argela’nın müşteri güvencesi platformu (NCA) ile müşteri deneyimini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

NCA sistemi, Gerçek Zamanlı İzleme (RTM), Hizmet Kalitesi İzleme (SQM) ve Müşteri Deneyimi Yönetimi (CEM) platformlarını bünyesinde barındırıyor. Sistem büyük veri analitiğine dayanan yapısıyla ağ operatörlerinin, ağları ve hizmetleri üzerineden uçtan uca görünürlük elde etmelerine olanak tanıyor.

Sistem, tüm popüler OTT uygulamaları ve video akış hizmetleri de dahil olmak üzere ses ve veri hizmetleri için gerçek zamanlı izleme ve anormallik tespit imkanı da sunarken, ayrıca her abonenin hizmet deneyimine ilişkin önemli veriler de sağlıyor.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, önemli Ar-Ge çalışmaları yürüten iştirakimiz Argela’nın geliştirdiği çözümlerin hem bölgesel hem de dünya pazarında kullanıldığını ifade ederek “Bu kapsamda Azerbaycan’ın lider operatörü Azercell ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğini de çok kıymetli buluyorum. Teknoloji üreterek ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Türk Telekom ve Azercell Arasında İşbirliği Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA