Borsa Haberleri

Türk İlaç’tan (TRILC) Yeni İhale Açıklaması

February 13, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Türk İlaç’tan (TRILC) Yeni İhale Açıklaması

Türk İlaç ve Serum Sanayi (TRILC), yeni bir ihale kazandığını duyurdu.

Yapılan KAP açıklamasına göre şirket, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 5 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan “Tıbbi Beşeri İlaç Alım” ihalesini 31,7 milyon TL + KDV tutarla kazandı.

Açıklamada ihalenin, şirketin DİADOL ortaklığı üzerinden kazanıldığı da ifade edildi. Şirketin toplam iş sözleşmeleri tutarı bugünkü ihale dahil 802,5 milyon TL seviyesinde.

Şirket son iş anlaşmalarını 14 Kasım ve 9 Kasım’da gerçekleştirmişti. Bu anlaşmaların tutarları ise sırasıyla 26,3 milyon TL ve 16,4 milyon TL olarak gerçekleşmişti.

Türk İlaç'tan (TRILC) Yeni İhale Açıklaması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP