Borsa Haberleri

Türk İlaç ve Serum 55 Kurumla Satış Sözleşmesi İmzaladı

April 17, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Türk İlaç ve Serum 55 Kurumla Satış Sözleşmesi İmzaladı

Türk İlaç ve Serum Sanayi (TRILC), yurt içinde yerleşik 40 ecza deposu ve 15 ayrı sağlık kurumu olmak üzere toplamda 55 kurum ile satış sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre TURFLEKS markalı serum satışı kapsamında yapılan anlaşmanın bedeli KDV dahil 133,3 milyon TL olarak gerçekleşti.

Sözleşme çerçevesinde ürünlerin tahsilatları yapıldığı bildirilirken, 2024 yılı içerisinde müşterilerin belirleyeceği takvime göre sevkiyatların yapılacağı aktarıldı. Yapılan açıklamada “Söz konusu satışların Kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına Oranı 7%’dir” denildi.

Türk İlaç ve Serum Sanayi son iş anlaşmalarını 29 Mart ve 15 Mart tarihilerinde duyurmuştu. Bu anlaşmaların parasal karşılığı da sırasıyla 68,5 milyon TL ve 6,3 milyon TL olarak gerçekleşti.

Türk İlaç ve Serum 55 Kurumla Satış Sözleşmesi İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP