BIST Şirket Haberleri

Türk Hava Yolları’ndan Yeni Yatırım: Kapıdan Kapıya Kargo Hizmeti

September 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Türk Hava Yolları’ndan Yeni Yatırım: Kapıdan Kapıya Kargo Hizmeti

Türk Hava Yolları, yeni iştirak şirketi THY Hava Kargo Taşımacılığı A.Ş. vasıtasıyla kapıdan kapıya kargo hizmeti sunma kararı aldığını açıkladı. Bu iştirak özellikle e-ticaret sektörünün benzersiz ihtiyaçları düşünülerek hayata geçirildi.

E-ticarette Yeni Oyuncu: Widect! 📬

Widect, THY Hava Kargo Taşımacılığı A.Ş.’nin e-ticaret lojistiği sektöründe ‘Wide-direct-connect’ felsefesiyle hizmet veren yeni markası. Kurumsal müşterilere entegre hava kargo çözümleri sunacak olan Widect, geniş uçuş ağıyla ve doğrudan bağlantı imkanlarıyla Türkiye’nin uluslararası ekspres pazarındaki potansiyelini artırmayı planlıyor.

Widect, e-ticaret lojistiği için aktarma merkezi olan İstanbul’un avantajını kullanarak hızlı ve kaliteli servisi optimum maliyetlerle sağlayacak. Türkiye çıkışlı e-ticaret lojistiği için güvenilir bir çözüm ortağı olmayı hedefleyen Widect, mikro ihracatı da destekleyecek. Yüksek güvenilirlik, şeffaflık, hız ve maliyet avantajlarını bir araya getiren Widect, faaliyetlerine 2024 yılının ilk çeyreğinde başlayacak.

Türk Hava Yolları’nın Yatırımı ve Gelecek Planları 🌍

Yeni yatırım hakkında değerlendirme yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY’nin lojistik ve hava kargo alanındaki uzmanlığını e-ticaret için özelleştirilmiş çözümler ve inovasyonla birleştirdiklerini vurguladı. Yeni marka Widect, e-ticaret sektöründe iş birliğini artırmak ve ekosistemi genişletmek amacıyla hayata geçirildi.

Bolat, Türk Hava Yolları’nın bir ülkeye uçuş başlatmasının ilgili ülkenin ticaret hacminin artmasına büyük katkıda bulunduğunu da belirtti. Hedef, ülkemizin ihracatçısına çözümler sunmak ve e-ihracatın toplam ihracatta 10%’luk bir paya sahip olmasını sağlamak. 

Türk Hava Yolları’ndan Yeni Yatırım: Kapıdan Kapıya Kargo Hizmeti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: DHA